Kvepalai nesilaiko arba kvapas atrodo ne toks, kaip tikėjotės?

  • Kvepalai nesilaiko arba kvapas atrodo ne toks, kaip tikėjotės?

    Kvepalų išsilaikymas ant odos vertinamas subjektyviai ir asmeniškai. Tai priklauso nuo žmogaus uoslės, odos savybių, oro temperatūros ir kitų aplinkybių. Mitas, kad kvepalai turi laikytis ilgai – tai nėra kainos ar nišinių kvepalų savybė, ne visi kvepalai turi šleifą, kai kurie jų tiesiog skirti kasdienai, kai kurie laikosi „arti odos“.

    Parfumerinis triukšmas

    Labai didelė problema šiuo metu yra „Parfumerinis triukšmas“. Anksčiau stiprūs, šleifiniai kvepalai buvo naudojami tik specialiomis progomis (dar likęs terminas dieniniai ir vakariniai kvepalai). Dabar jie dėvėmi nuolat ir nepriklausomai nuo aplinkos – biure, prekybos centre, kavinėje, einant pasivaikščioti. Mūsų nosys, pradžioj užfiksuodamos stipresnį kvapą, labai greitai prie jo pripranta ir atrodo, kad kvepalai nebekvepia.

    Uoslės aklumas

    Kai kurie kvepalai turi sudėtyje ambroksano natą, kuri, tyrimais įrodyta, daugumai žmonių staiga sukelia „uoslės aklumą“. Žmogus tiesiog negali užuosti kvepalų, nesvarbu, kiek jų bepurkštų. Tokiu būdu labai lengva kvepalų padauginti ir aplinkiniams sukurti „parfumerinį triukšmą“. Visais atvejais, kai nustojate užuosti kvepalus, rekomenduojama bent kelias savaites jų neuostyti ir nenaudoti.

    Kvepalai iš skirtingų partijų

    Kartais pirkėjai, įsigiję kvepalus internetu, mano, kad jie skiriasi nuo parduodamų parduotuvėje. Pagalvokite, ar tikrai uostėte šiuo metu parduodamus parduotuvėje kvepalus, ar tik prisimenate kvapą (o gal turite prieš kelis metu pirktą buteliuko likutį)? Kiekviena kvepalų partija gali būti šiek tiek skirtinga, nes dalį nišinių kvepalų natų sudaro natūraliai augantys augalai, kurie, priklausomai nuo to sezono – galėjo gauti daugiau ar mažiau saulės ar lietaus. Juk vynas taip pat ten pat auginamas, tačiau kiekvienais metais skirtingas? Įvertinkite, kad gamintojai periodiškai keičia kvepalų formules, šiek tiek pakeisdami ingredientus bei alkoholio procento dydį, tačiau dažniausiai nepraneša apie tai savo pirkėjams.

    Kvepalų skleidimasis

    Pasitaiko, kad vos gavęs kvepalus pirkėjas jau iš pirmo papurškimo nustemba, kad stipriai jaučiamas alkoholio kvapas, užgožiantis kitas natas. Kvepalai šaltuoju metu laiku skleidžiasi kitaip, ypač po kelionės kurjerio transporto priemonėje ar saugojimo paštomate. Rekomenduojame leisti kvepalams sušilti ir porą dienų pastovėti įprastoje kambario temperatūroje (ne vonioje ar kitoje per šiltoje kvepalams vietoje) ir tuomet vertinti kvapą ir jo skleidimąsi. Kvepalus galite bandyti iš karto po pristatymo, tačiau jie gali pasirodyti ne tokie, kaip tikėjotės vien dėl temperatūrų skirtumo.
    Kvepalai skirtingai skleidžiasi kai jie yra tik atidaryti ir kai jau yra kurį laiką naudojami. Jeigu testavote kvepalus parduotuvėje, greičiausiai tai buvo jau prieš kurį laiką atidarytas, nusistovėjęs ir šiek tiek deguonies gavęs buteliukas, sušilęs nuo apšvietimo. Natūralu, kad ką tik šaltyje keliavę kvepalai negali tiek atsiskleisti.

    Kviečiame leisti kvepalams atsiskleisti su laiku, neišsigąsti ir nevertinti pirmo papurškimo.

      

//Beganti reklama apacioje